Ik hoop binnenkort te gaan verhuizen en de elektrische installatie (van 1972) is aan vervanging toe.
Er komen 3 fases binnen en ik vroeg me af of je de kookgroep mag maken uit twee verschillende fases die van verschillende aardleks komen. Als ik op kookgroep zoek zie ik vaak de fases (en nul) doorverbonden zijn aan de ingaande kant van de automaat.
Ik heb een plaatje bijgevoegd hoe ik denk dat het er uit mag zien.
Klopt dat?
Ik wil elke binnenkomende fase naar een aardlekschakelaar brengen en elke aardlek van maximaal vier groepen voorzien.
Ik kom dan op maximaal 11 groepen uit. Die heb ik niet allemaal nodig, maar voor een redelijke verdeling van het gelijktijdig vermogen lijkt me dit wel handig.
De verdeling van de groepen wordt nog een puzzel, eerst maar eens kijken hoe het nu zit.
De keuken zal ook vervangen worden en ik weet nog niet of het een gasfornuis of een elektrisch fornuis wordt. Bij een elektrisch fornuis zal het waarschijnlijk een 2-fase aansluiting zijn, vandaar mijn voorstel.