Vandaag heb ik een servo limiter in elkaar gezet. Dit apparaatje beperkt de maximale uitslag van een servo (in beide richtingen). Met de drukknopjes stel je een maximale uitslag in. (Maximaal 2ms. minimaal 1.5ms.) De uitslag wordt automatisch gespiegeld zodat bijvoorbeeld een maximum van 1.7ms. overeenkomt met een minimum van 1.3ms. Het SMD ledje aan de onderkant geeft zoveel licht dat deze door de print heen schijnt en goed te zien is.
Ik had dit apparaatje nodig voor het instellen van de gain van de gyroscoop op mijn helicopter. Mijn afsptandsbediening heeft een schakelaar voor het in- en uitschakelen van de Heading-Hold functie van de gyroscoop. Omdat de remote een 'hard' signaal stuurt klopt er niets van de gain instelling, deze is dan ook veel te hoog of veel te laag. Dit apparaatje zorgt er voor dat ik de gain in kan stellen zonder de aan- uit functie op de remote kwijt te raken.
- Update - Als je een knop indrukt gaat het lampje branden en wordt de ingestelde waarde verhoogd of verlaagd. Bij de eindpunten (1.5ms en 2ms) gaat het lampje uit. Het duurt ongeveer 2 seconden om van het ene uiterste naar het andere te gaan. Bij het loslaten van een knopje wordt de ingestelde waarde opgeslagen in de interne EEPROM van de PIC. Bij het inschakelen wordt deze waarde (16 bits) weer ingelezen.
Het apparaatje is gemaakt uit onderdelen die ik nog had liggen, een PIC12F675, paar SMD weerstanden, SMD ledje, drukknopjes, afvalprint.
Let niet op de matige afwerking, ik kan niet goed aan mijn werktafel zitten vanwege zware rugklachten. Het in elkaar zetten heeft me de hele dag gekost (zitten prutsen, even liggen, zitten, liggen).
Afbeeldingen zijn klikbaar.
![http://www.uploadarchief.net/files/download/resized/cimg4572.jpg](https://www.uploadarchief.net/files/download/resized/cimg4572.jpg)
![http://www.uploadarchief.net/files/download/resized/cimg4571.jpg](https://www.uploadarchief.net/files/download/resized/cimg4571.jpg)
[Bericht gewijzigd door
mbbneon
op vrijdag 26 maart 2010 14:38:46
(12%)