Stroomverbruik meten van apparaten

Sine

Moderator

Oeh ... De spanning moet je inderdaad niet vertrouwen nee, daar hingen twee 47k weerstandjes aan als spannings deler hoe nauwkeurig dat is ?
En die lijn staat idd ook niet op 0, de stroom wel btw, de shunt is zo'n gouden dale weerstand, die ligt hier eventjes niet binnen handbereik maar beter dan 5% zijn die zeker.

Dat zou de afwijking van de spanning verklaren, en de stroom meting kan best eens gestoord worden door die piek stromen ... ik moet toch eens ergens een true RMS meter uit zien te vissen.

[Bericht gewijzigd door Sine op donderdag 22 december 2005 00:27:43

Tja, die afwijking.
Voor de spanningsdeler heb je waarschijnlijk ±5 % weerstanden gebruikt, en de scoop zelf heeft ook een afwijking van ±3 %.
De stroomshunt een afwijking van laten we zeggen ±5 % en nog een keer de scoop ±3 %.
Dat is dan bij elkaar een afwijking van ±17 % als het vermogen bepaald gaat worden. Een beetje zinloze bezigheid als je er zo bij stil staat.

De kwaliteit van het plaatje en het fitten bepaald ook hoe nauwkeurig het resultaat is. Ik heb later de stroom iets beter over de trace kunnen leggen: Het berekende vermogen nam daarmee 40 W toe.

Hier loopt (liep) zowat een discussie en werd de 'kwaliteit' van een meter in vraag gesteld. De Voltkraft Energy Check en de Energy Monitor. Maar... wat is nu bij uitkomst van deze discussie het besluit eigenlijk?
Als consument, waar heb ik nu zelf het meeste aan, rekening houdend dat de ene 12€ duurder is en enkel nog een Cosphi aangeeft, waar ik nu niet bepaald in mijn kostenberekeningen veel rekening mee zal houden?
Voltcraft Energy Check 36€
of
Voltcraft Energy Monitor 24€

Nou, ik hoop dat iemand van jullie kan zeggen wat het verschil in prijs maakt, want bij Voltkraft reageren ze niet. Ik heb ze proberen te telefoneren vanuit Belgie, geen aansluiting gekregen, vanuit Nederland dan maar...idem.

Formuliertje op hun site ingevuld, een mail ook nog dereachteraan... 6 werkdagen later nog altijd niets. MOOIE service!

Ik kon de vorige posts niet editten, dus maak ik er een nieuwe, sorry;

Dit is de URL met de specificaties van beide toestellen, de energy Check en de Monitor. Buiten Cos-phi en de uitvoering vraag ik mij nog altijd af, is er nog een ander verschil? Sommige van jullie kunnen dat misschien zien of kennen het toestel. MEn verkoopt het hier niet, en Voltcraft reageert niet, dus ik kan niet verder.

http://www1.be.conrad.com/scripts/wgate/zcop_be/?~template=pcat_produc…
(onderaan staat de andere)

linken naar conrad werkt niet
je kan beter gewoon de artikel nummer geven.

Met vriendelijke groet, Stynus ||| http://www.elektronicastynus.be ||| http://e-stynus.com ||| --> Automatische trapverlichting <--

Op 27 augustus 2006 20:54:01 schreef Stynus:
linken naar conrad werkt niet
je kan beter gewoon de artikel nummer geven.

www.conrad.nl

Energy check 3000 - 25€
Bestnr.: 122181 - 89

Energy Monitor 3000 - 40€
Bestnr.: 125322 - 89

Zo? :-)